O NAS

Strzelecki Klub Sportowy „Bielik” powstał w 2014 roku w miejscowości Dźwierzuty. Skąd taka wdzięczna nazwa klubu? Otóż jesteśmy klubem z małej mazurskiej miejscowości a jak wiadomo największa populacja tych pięknych ptaków ma swoje gniazda właśnie w tej części naszego kraju gdzie jest nasz klub. Grupa pasjonatów strzelectwa oraz ludzi chcących wesprzeć tą lokalną inicjatywę w postaci lokalnych władz postanowiła założyć klub sportowy i wybudować strzelnicę. Jako lokalizację wybrana została nieczynna od lat 70-tych żwirownia znajdująca się poza miejscowością Dźwierzuty przy drodze w kierunku miejscowości Targowo. Latem 2014 roku wytyczone zostały osie strzeleckie i wykonane prace ziemne. Jesienią tego roku otrzymaliśmy zgodę na użytkowanie i rozpoczęliśmy strzelanie. Od tamtej pory rośnie grono sympatyków strzlectwa i naszego klubu, spotykamy się regularnie i odbywamy treningi strzeleckie.

Na naszej strzelnicy trenują między innymi członkowie kół łowieckich, funkcjonariusze Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz żołnierze Wojska Polskiego.

Od 17 marca 2015 roku klub należy do Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

***

Posiada licencję do współzawodnictwa w dyscyplinach:

– pistolet

– karabin

– strzelba gładkolufowa

Numer licencji LK-1145/2017 ważna do 31 grudnia 2017 roku.

Dysponujemy strzelnicą położoną na działce o powierzchni 8 hektarów. Do tej pory mamy zbudowanych 5 osi strzeleckich. Dwie o długościach 240 i 80 metrów położone równolegle do drogi biegnącej w kierunku miejscowości Targowo oraz trzy osie o długościach 40, 25 i 20 metrów ułożone prostopadle do długich osi. Strzelnica posiada parking oraz wybudowane pomieszczenie gospodarcze. Na krótkich osiach znajdują się stoliki a dodatkowo na najszerszej osi 25-metrowej zadaszenie.

***

Strzelać z nami każdy może. Spotykamy się regularnie niemalże w każdą niedzielę w godzinach przedpołudniowych. Jeżeli chcesz przyjść i postrzelać a nie posiadasz własnej broni musisz zjawić się gdy przyjeżdża z-ca Prezesa Pan Albert Dzik posiadający swoją broń szkolno-treningową. Wówczas jest możliwość strzelania z broni krótkiej lub długiej, centralnego lub bocznego zapłonu a także gładkolufowej wraz z instruktorem. Inną możliwością jest zakup broni czarnoprochowej bez zezwolenia Policji i odbywanie treningów na obiekcie w obecności osoby z uprawnieniami prowadzącego strzelanie. Osoby posiadające własną broń niezależnie od tego czy wymaga pozwolenia czy też nie oraz uprawnienia prowadzącego strzelanie mogą odbywać treningi strzeleckie samodzielnie w dowolnym dogodnym dla siebie terminie.

Jeżeli chcesz przystąpić do klubu przyjdź kilka razy na strzelnicę, postrzelaj z instruktorem, potem wystartuj w zawodach. Jeżeli wciągnie Cię strzelectwo sportowe wypełnij deklarację członkowską. Z założenia chcemy w naszym gronie mieć osoby, które będą czynnie uczestniczyć w życiu klubu. Klub to nie tylko strzelanie ale też pomoc w pracach na strzelnicy. Nie jest takich zajęć bardzo dużo, niemniej jednak czasami trzeba zakasać rękawy i pomóc w pracach klubowych dlatego, że strzelnica nasza wymaga jeszcze wiele nakładów zarówno pracy jak i finansowych. Przynależność do klubu daje możliwość zrobienia pozwolenia na broń do celów sportowych. Jeżeli ktoś się nie ociąga zajmuje to około rok czasu od momentu przystąpienia do klubu.

Nie jest to jednak wymogiem aby każdy członek posiadał pozwolenie. Pozwolenie to spore koszty i nie każdy chce je ponosić. Część klubowiczów strzela wyłącznie z broni czarnoprochowej na którą nie jest wymagane pozwolenie.

Jest to znacznie tańsza alternatywa dla strzelania z broni na którą potrzebne jest pozwolenie – zarówno pod względem kosztów samego pozwolenia, jak i kosztów samego strzelania. Z biegiem czasu kolejni członkowie klubu uzyskują pozwolenie na broń palną do celów sportowych i wprowadzają kolejne osoby w strzelectwo sportowe i tym samym kolejnych członków naszego klubu. Inni inwestują we własną broń czarnoprochową i tak samo przyprowadzają znajomych.

Rośnie nasze sympatyczne grono, jeżeli masz ochotę przyjdź spróbuj swoich sił i przekonaj się do strzelania. Może zamiast wędkować lub uprawiać ogródek właśnie tutaj znajdziesz hobby i zajęcie na resztę swojego życia.